כפר ורדים והסביבה ׀ מקומון ׀ א-לה כפר ׀ עיתון הגליל | אתר ראשי | יצא לאכול / אמיר צלאל

יצא לאכול / אמיר צלאל

< חזרה למאמרים אורחים

חלומות קטנים

צ'ורבה שהיא שיחוק אמיתי, ממולאים מעולים וסיפור אהבה חוצה יבשות. מסעדת אמה הצנועה מציעה אוכל רומני ביתי טעים מאוד. רק מה עם הקפה?

אמה באה מרומניה, מכפר בבל יאשי שעל גבול מולדובה. אישה שקטה ונעימה עם סבר פנים רציני, עיניים ממוקדות של אישה עסוקה. היא אחות מוסמכת במקצועה. אז מה היא עושה בתוך מטבח מסעדה הנמצא בקניון כאן זמאן בתרשיחא? בעיקר דברים טעימים.

נפלאות דרכי הגורל, וזה שלה הפגיש אותה עם מיכה, איש עסקים מכפר ורדים שבמסגרת עסקיו בילה זמן ברומניה ופגש שם את אמה, השניים התאהבו וכעבור זמן היא באה איתו לגליל. "ברומניה היה לנו בית עם חצר ומאוד אהבנו לארח", היא מספרת לנו בסיום הארוחה. נראה שהמעבר לפה היה הזדמנות להגשים חלום ישן ולפתוח מסעדה קטנה. לא תמצאו פה אייל שני ולא רושפלד, על עיצוב אין מה לדבר כי הוא לא קיים – זה לא מהמקומות האלו. מדובר במקום קטנטן, 20 ומשהו מקומות ישיבה, המגיש אוכל רומני ביתי, לא כשר כהלכתו וטעים מאוד.

לראשונות קיבלנו ממרח שעועית – חומוס רומני אסלי, איקרה וכבד קצוץ, ככה, כמו שזה נשמע, בלי יומרות אלוהיות ובלי צילחות, אבל כבד קצוץ כמו שצריך, אפור, טרי, באמת קצוץ בסכין ומאוד מאוד טעים.

אני פריק של מרקים אז לא יכולתי לוותר על מרק 'היום'. באופן מפתיע 'היום' היה צ'ורבה שהיה שיחוק אמיתי. מרק חמצמץ עם קציצות עוף ובצל, כשהחמיצות מגיעה מתבלים שאמה מביאה במיוחד מרומניה. תוך כדי התענגות על המרק והנשנוש החוזר מהממרחים שמתי לב שטעמם של אלה התעצם מאוד ככל שעבר הזמן. נראה שהזמן ששהו בטמפרטורת החדר היטיב עמם מאוד.

לעיקריות הזמנו מהמבושלים כרוב ופלפל ממולאים ומהגריל קבב, ובכן, רומני. המבושלים היו מעולים ובמהרה לא נשאר מהם זכר. דווקא הקבב אעפס קצת אכזב, כשלא היה צלוי מספיק והפירה שהוגש עמו לא היה חם כראוי. הכיסונים ממולאי הבשר שהגיעו על הדרך ולא יכולנו להשאירם בצלחת, סתמו אותנו סופית, והשכיחו את התקלה.

לקינוח הוגש קלטיטה – ממשפחת הבלינצ'ס ממולא שוקולד/גבינה/ריבה לבחירה ופפנאש הקלאסי – בצק גבינה מטוגן טובל בתועפות שמנת חמוצה ודובדבנים ברוטב. הקלטיטה היה מתוק מתוק, ועל הפפאנש הדעות היו חלוקות. מה שפגם בהנאה הוא היעדרו של הקפה(!) ובשתייה חמה בכלל, כדי לשבור את כל המתוק-מתוק הזה וכדי לנחם בטן עמוסה לעייפה באוכל ביתי וטוב עשוי בתשומת לב ואהבה.

למרבה השמחה אפשר למצוא פה גם סטייק לבן במגוון חלקיו, סטייק אנטריקוט והמבורגר. לחובבים יש גם סלט חצילים, שניצל לבן (בהזמנה מראש) וממליגה. הנועזים ימצאו פה גם רגל קרושה ששמה הולך לפניה.

לשמחת הכיס המחירים פה זולים למדי. בקיצור שווה ביקור.

 

***

 

קניון כאן זמאן (מול מגרש הכדורגל), 054-5724129, 04-8224301

פתוח בימים שני עד שבת מהצהריים עד הערב

 

בתמונה: מנת הממולאים. במהרה לא נשאר מהם זכר

צילום: אייל כץ