ורדה – 340

עומר טל (במרכז) ניב משגב (משמאל) וחברם תום סלוצקי משתעשעים באולם הכדורסל בבית ספר קשת, יולי 2017 צילום: אייל כץ
פאניה גרינשפון צילום: בן עמי מוסק
ראובן מלאך לוגם צילום: בן עמי מוסק
תזמורת הנוער קונצרט סוף שנה 2022 צילום בן עמי מוסק

נפתח בברכות חמות ושאפו ענק לשחקני הכדורסל ניב משגב ועמר טל. השניים, שגדלו בכפר ורדים, זכו השבוע באליפות ישראל בכדורסל. מדסק הספורט של העיתון מספרים לורדה כי הם משחקים בקבוצת הבוגרים של הפועל חולון מליגת העל, כשמשגב יותר דומיננטי. במהלך העונה שיחקו גם באירופה ברמות הכי גבוהות, ובאליפות זכו אחרי שחולון ניצחה את הפועל ירושלים 0:2 בסדרת פלי-אוף של הטוב משלושה משחקים. את יסודות הכדורסל קיבלו על משטח ה-pvc של הבלון המיתולוגי בבית ספר קשת, ככה שלכו תדעו לאן יכולים להגיע אלו שגדלים כאן היום, על הפרקט של האולם בקריית החינוך.

עוד מזכירים לה אנשי הדסק הספורטיביים, כי לפני חמש שנים בדיוק הייתה בעיתון א-לה כפר כתבה על ניב ועומר, יחד עם כדורסלן נוסף מהכפר תום סלוצקי, כשהשלושה שיחקו בליגה הלאומית, שהיא הליגה השנייה. ומה שיפה, זה שבשלב השאלה הזהה ענו שלושת השחקנים כי הם מקווים להיות יום אחד שחקנים משמעותיים בליגת העל.

תזמורת הנוער של כפר ורדים והמאסטרו ראובן מלאך סיימו את העונה בקונצרט חגיגי. כרגיל, היה מלא קצב, אווירה ומצב רוח טוב. צלם המדור, בן עמי מוסק, תפס את המנצח מאחורי הקלעים מרווה את צמאונו, בשלוק שבטח לא הזיק לעניין המצב רוח.

מזל טוב גם לפאניה גרינשפון מכפר ורדים. קבוצת תיאטרון פורום שהקימה ופועלת במסגרת המתנ"ס של מעלות העלתה הצגת בכורה במרכז המוזיקה במעלות. אומרים שהיה מעולה. 

ומזל טוב גם לאיש ולאגדה אלי פלדמן, שעשה הסבה משמעותית ל"אליעזר" שלו במעונה. אנחנו עדיין בענייני ארוחה מהירה וטובה, אלא שעכשיו העניין הוא בפיתה עם כבוד, והתפריט כולל פלאפל ושניצלים (שיכולים לבוא גם בבאגט). ורדה עוד תתגעגע לשווארמה, אבל פלאפל מבחינתה זה פסגת הקולינריה.

אייל ואביבה שמואלי נפטרו מהקורונה, אז הם לקחו חופשת התאוששות קלה ביוון. איך הם הגיעו לשם? קל. בהפלגה, כשאייל הוא הסקיפר. 

וברוח המדור של החודש – גאווה מקומית משולבת במזלטובים, למי שפספס – הנה אייטם שמשלב גם וגם. איתן וליש, תושב הכפר בן 71, הקים אתר שהוא מילון אנגלי עברי מיוחד. המילון משלב בתרגומיו גם ביטויים מיוחדים באנגלית, וגם צורות שימוש רווחות, מילות יחס נכונות לפועל, הטיות ועוד. המילון הוא פרי תחביב של וליש עוד מנעוריו, ואת האתר הגדיר בכתבה שפורסמה במאקו כ"תרומתי לחברה". חפשו בגוגל מילון וליש, ורדה ניסתה ונהנתה.

שני יוצרים מוכשרים הלכו החודש לעולמם. זה אולי לא pc, ולא עושים השוואות, אבל למודי בראון ורדה תתגעגע הרבה הרבה יותר.

שיהיה סופשבוע נהדר וקיץ נעים. ובני נוער, בחיאת, שמרו על עצמכם.

טורים אחרונים

דילוג לתוכן