ורדה – 339

מירי אלוני
פינה במסלול הצעדה
המיניבוס החשמלי

אז יום העצמאות האחרון התקיים במקומות רבים, כולל כפר ורדים, בלי זיקוקי הדינור המסורתיים. בין השאר, נבעה ההימנעות הזו מתוך התחשבות באנשים הסובלים מהלם קרב. ורדה שמעה על רעיון ומאמצת אותו בחום: ללכת עוד צעד לקראת הלומי הקרב, ולהפסיק גם את הקרבות עצמם.

ואפרופו יום העצמרות, במהלך היום עצמו התקיימו מופעים שונים לבני הנוער במארג. ראש המועצה אייל שמואלי קפץ לכמה דקות לוודא שהכל מתקתק, ונשאר שעה וחצי כי היה לו נחמד.

ואפרופו שמואלי, אז אביבה ואייל חלו בקורונה. די בקטנה, כמקובל בימינו, ולצערם גם בזה אחר זו, ככה שאת הבידוד עשו כל אחד לחוד.

למרות השבת הסופר חמה הגיעו מאות תושבים לצעדת כפר ורדים, והלכו במסלול עתיר הנופים והפעילויות. ורדה בחנה את המסלול, ראתה 7 ק"מ, ראתה שמעפילים לפסגת הר בטח, ואמרה לעצמה: בטח שאשאר בבית.

44 מוותיקי הכפר יצאו לשלושה ימי טיול בנגב המערבי. הטיול נערך בחסות המרכז הקהילתי וביוזמתה של המתנדבת חנה מזורסקי, והמשתתפים ביקרו במעברי הגבול, נחל בשור, פתחת ניצנה ועוטף עזה. לחלק מהמקומות נכנסו רק בזכות הקשרים של המדריכה, קרן פלג ממושב יתד. לורדה אין קשרים, אז היא לא מדריכה אף אחד.

מיניבוס חשמלי הגיע לכפר ורדים כדי לבחון את המסלול של שאטל עתידי. שליח המדור נתקל בו במרכז המסחרי, ודיווח: הוא חמוד, יש בו 20 מקומות, והוא עובר מיישוב ליישוב על גבי משאית גרר. אבל את המסלול המתוכנן הוא לקח בקלות, ואפילו עמד בפרק הזמן שהוקצב לו. ורדה בהמתנה, למרות שעוד חזון למועד.

מירי אלוני הופעה במארג, ביוזמה של המועצה ובתמיכה של עמותת גיל הזהב. שליחי המדור מדווחים על ערב של נוסטלגיה, סיפורים והומור, וכמובן שפע של שירים טובים. ורדה מפרגנת לדיוה.

ולקינוח אבולוציה של שאלה.
בניינטיז: קצר או ארוך?
במיליניום: מספר אחת או שתיים?
היום: עם או בלי פלאפון?

שבת שלום, ל"ג בעומר מהנה, וכשיגיע שבועות תהנו מהגבינות בלי חשבון.

טורים אחרונים

דילוג לתוכן