ורדה – 336

גבע אלון, צילום: אריאל עפרון
נתי שיינפלד עם רונן שטרית, הבעלים ויו"ר אנגלוסכסון ישראל

מזל טוב לנתי שיינפלד, האיש והנדל"ן, שבין תיווך לתיווך בעסקאות של אחרים, עשה רכישה עסקית משל עצמו. עד עכשיו הוא היה סתם הזכיין של אנגלו-סכסון סניף מעלות, כרמיאל, כפר ורדים. עכשיו הוא הזכיין של אנגלו-סכסון סניף מעלות, כרמיאל, כפר ורדים ועכו. עם הקור של החורף הזה, ורדה מהדקת את החלוק הורוד ולא זזה מהבלטה שמול התנורחימום.

הפסלת ורדה יתום מקיבוץ סאסא מציגה תערוכה בגלריה לאמנות שבקיבוץ גן שמואל. ולמה הידיעה הזו ממוקמת במדור של ורדה ולא במדור התרבות או לפחות חדשות החוץ? מסתבר שיתום סוגרת כאן מעגל, כי מגיל 13 היא גדלה בגן שמואל כילדת חוץ. שיהיה בהצלחה.

ואם כבר תרבות, ורדה שמחה לבשר שבימים אלה התרבות לגמרי מנצחת את הקורונה. אנשים מגיעים למופעים למרות האומיקרון, וככה למשל התקיימה בסלון מלכה שבתפן הופעה מדליקה ושמחה של אורן ברזילי (ממופע הארנבות של ד"ר קספר). ורדה לגמרי בענייני מוזיקה, ואם רק לא יהיה קר מידי היא מבטיחה להגיע למופעים הבאים בתור.

ואם כבר תרבות, אז יש גם את סדרת המופעים The stage של מועצת כפר ורדים. המופע הקרוב יתקיים בהיכל התרבות מעלות, ויופיע בו ירמי קפלן בקאברים לשירי אלטון ג'ון. המופע הזה עלה ממש בתחילת 2020, רגע לפני הקורונה, בימים שורדה עוד נהרה בהמוניה למופעי מוזיקה. אז היא הספיקה לראות, וממליצה על המופע ברמה של אייל שני מתלהב מעגבנייה. ירמי מעולה עם אנרגיות מוטרפות, מיטלמן נותן בפסנתר כמו שרק הוא (טוב, וגם היוצר המקורי) יודע, והמוזיקה – אלטון ג'ון, אתם יודעים. מומלץ לאלו שגדלו עליו, וגם לצעירים יותר.

והנה ידיעה מדסק החוץ. שמעתם על הרכבת הקלה? לא, לא זו של ירושלים, וגם לא זו שכבר נצח מחרפנת את תל אביב. זו שבאזור שלנו, בין חיפה לנצרת. קוראים לה נופית, היא תעלה 3-4 מיליארד שקלים, ומתישהו היא תתחיל לנסוע. השבוע נחתה על שולחנה של ורדה הודעה מטעם חברת חוצה ישראל שהפרויקט "מתקדם אל עבר המכרז הזכייני", ושאושרו שש קבוצות שרשאיות להשתתף במכרז הזה. בידיעה יש הרבה פרטים, אבל אין הערכה על מועד פתיחת הקו ובטח שלא התחייבות. אז ורדה מרימה את הכפפה ומתחייבת: זה ייקח עוד המוווון זמן.

ועוד פרויקט בהקמה: המרכז הקהילי כפר ורדים מקים ערוץ קהילתי ומחפש מתנדבים בתחום הצילום, העריכה ומיומנויות טלוויזיה נוספות. יש גם תחרות סרטונים עם הנושא המקורי ומעורר ההשראה: מה אני אוהב בכפר ורדים. על סמך הנתונים שבידיה, ורדה מסיקה ש-1. תקציב הפרויקט נמוך מזה של הרכבת הקלה מהאייטם הקודם; ו-2. בכל זאת יש סיכוי שהוא ייצא לדרך קודם.

ולכבוד החורף שבאמת הגיע, כמה ציטוטים על גשם ושלג.

  • אין לתקן גג כאשר יורד גשם (פתגם רוסי).
  • מי שכבר רטוב לא פוחד מהגשם (פתגם יווני).
  • אינני יודע אם אהיה שר חקלאות טוב, אולם דבר אחד אני יכול להבטיח – אצלי גשמים ירדו כסִדרם (לוי אשכול).
  • אין בנמצא פתית שלג שייקח על עצמו את האחריות למפולת (סטניסלב יז'ילץ).
  • חשוב להאמין בשמש כאשר יורד גשם (לואי אראגון).

שבת שלום, והרבה ימים של שמש

טורים אחרונים

דילוג לתוכן