ורדה – 333

אריאל בן משה ממעלות (משמאל) מקבל תעודת הערכה
מיונים לחיל מודיעין

אחרי 20 שנה בתפקיד, אילן עמרם מסיים את עבודתו כגיזבר המועצה. בהודעת המועצה נמסר שעמרם ביקש לסיים לאחר שמיצה את עצמו, וכי "אנו מוקירים את פועלו של אילן עמרם ומאחלים הצלחה מלאה בהמשך דרכו". ורדה שמחה לשמוע. לא על הפרידה, חלילה, אלא על זה שאפשר להשתחרר מתפקיד כלשהו גם אחרי 20 שנה. זה נותן לה המון תקווה באופן אישי.

הקולגות מדסק הספורט מספרים לורדה על גאווה גדולה, כי ניב משגב, בן כפר ורדים, נכלל השבוע בסגל הרחב של נבחרת ישראל. נכון שהקרב על המשבצת שלו מלא בכישרונות והוא לגמרי נחשב לאנדרדוג, אבל הבחור עושה חייל עם הפועל חולון גם בליגת העל וגם באירופה, אז כבוד. ורדה מקווה שאחדים מקוראיה הבינו את הטקסט, כי היא כבר איבדה את זה באנדרדוג. בכל מקרה: שחק אותה, ניב.

חברת מרינה פטריות הגליל אירחה את קבוצות הריצה 'גמאני רצה' מקבוצות כרמיאל משגב, מעלות, עכו, נהריה ואגם מונפורט. בסיור השתתפו 27 נשים, כולן מחלימות מסרטן השד שמשתתפות בקבוצות ריצה. הסיור אגב, התנהל דווקא בהליכה וכלל ביקור בחוות גידול הפטריות, הסברים על סגולותיהן וסיומת של טעימות ממוצרי הדגל של החברה.

מלש"ב? מלש"בית? צעד בינוני לצבא וצעד בינוני אך משמעותי לתושבי צפון מוכשרים שרוצים לנצל את הצבא כמקפצה לקריירה: ביום ראשון האחרון (14.11) נפתח בחיפה מרכז מיון לאגף המודיעין, כשבמקביל נפתח מרכז דומה בבאר שבע. בהודעה של דובר צה"ל נכתב כי "המיונים יתקיימו למסלולי הליבה של קהילת המודיעין גאמא ושחקים, אשר בוגריהם משובצים בליבת העשייה המבצעית של היחידות השונות". לטובת צעירי הפריפריה, ורדה מאוד מקווה שהליבה הזו כוללת גם את המספרים שמונה ומאתיים.

ובכלל, זה השבוע הגדול של דובר צה"ל. הנה אייטם שני שהוא מכניס למדור: מפקד פלוגת הסיור של סיירת צנחנים, רב-סרן אריאל בן משה ממעלות, קיבל תעודת הערכה ממפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון, תת-אלוף אבי בלוט. בן משה, אשר נמצא עם פלוגתו מזה כשלושה חודשים ככוח עתודה באוגדת איו״ש, פיקד במהלך תקופתו על עשרות מעצרים ופעילויות, בהם גם בכפרים עוינים. ורדה מפרגנת, אבל מרשה לעצמה רגע פוליטי: אינשאללה חיילים יפסיקו כבר להתעסק במשימות שיטור, ובעתיד העוד יותר רחוק יפסיקו בכלל.

ולמקרה שפספסתם: שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון ביקרה במערכת החינוך בכפר יחד עם מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון. היא דיברה על מניעת אלימות ושיח מכבד, ולא נראה כי היא מתגעגעת באופן מיוחד לימיה כמנהלת המחלקה כאן.

ולמקרה שפספסתם 2: בבית חולים "גליל" בנהריה סגרו את מחלקת הקורונה. באופן כללי, אנחנו בין גלים, והחדשות המרכזיות הן קמפיין התמיכה בשרון אלרעי פרייס והקרב בין מתנגדי החיסונים לכל השאר. אם תציצו שני אייטמים למעלה, תראו שורדה רגילה להיות מיעוט צודק. מצד שני, מתנגדי חיסונים יקרים, הפעם ורדה עם הרוב הצודק.

רגע לפני סיום, על רקע החששות משנת בצורת, ורדה מזכירה ציטוט אלמותי של ראש הממשלה המנוח לוי אשכול: "בצורת?! בנגב? לרגע נבהלתי וחשבתי שבארצות הברית".

שתהיה שבת גשומה כמו שהבטיחו, וחורף מלא בגשם, בריאות ואהבה.

טורים אחרונים

דילוג לתוכן