כפר ורדים והסביבה ׀ מקומון ׀ א-לה כפר ׀ עיתון הגליל | אתר ראשי | ורדה 159

ורדה

חזרה לגליון אוקטובר 159 

 

אז רוב הגיליון הזה מוקדש לנושא הגליל בעוד חמש שנים, וגם לורדה יש תחזית משלה: גם בחגים של עוד חמש שנים, כשכל העיתון יהיה פרויקט שעובדים עליו ים זמן מראש, ממנה יבקשו להרים מדור ביום וחצי עבודה, ואחרי זה יקטרו שהוא לא משהו. 

 

אבל הנה, היא משתדלת, ואפילו פותחת באייטם פוליטי: הסיעה של ששון בן עמרם ביקשה לעצמה את האות ה'. ועדת הבחירות אישרה לה בסוף את צירוף האותיות הא. מה שנאמר, על ראשות המועצה הוא עוד יכול להתמודד, אבל על תפקיד אלוהים עדיין לא. 

 

מי שמגיע למרכז המסחרי בימים אלה מגלה שממש קשה למצוא חנייה. וזה נכון לא רק בימי שישי, אלא גם באמצע השבוע. אז זה טוב ונחמד, אבל אחרי שסוף סוף מחנים את האוטו ומדדים למרכז עצמו, נתקלים בחידה: איפה לכל הרוחות מסתתרים כל הנוסעים? 

 

והאמת, חייבים להודות שבחודשים האחרונים המרכז השתדרג משהו. לפחות ורדה מרגישה ככה, ואפילו הויכוחים הפוליטיים של ימי שישי לא ממש מפריעים לה. 

 

אותו מרכז מסחרי נפרד לאחרונה מהאטליז השווה בשר ולעניין. אבל מי שמתגעגע למקצועיות של אלי פלדמן יכול להירגע. אלי פתח במרכז המושב מעונה את "קציצה עגלגלה" שזה דוכן המבורגר בסטייל אמריקה, עם המבורגר שאלי בעצמו מכין, צ'יפס, שתייה ואווירה שהיא תערובת ייחודית מושב גלילי ורוח אמריקאית. 

 

מיכל סער מהכפר, שזו ילדונת יפה, חייכנית ורצינית ובעצמה אם לארבעה ילדים, החלה לעסוק בנדל"ן במסגרת רשת "רימקס". ורדה מוכנה לקנות חדר שלם רק בשביל לראות את החיוך שלה. 

 

גלריה הקצה בנהריה היא קלאסה של ממש באמנות. יש שם תערוכות של טובי האמנים, לימודים ברמה גבוהה וגם פעילות ומעורבות קהילתית. בשבוע שעבר, למשל, נפתחה שם תערוכת אמנות של יוצרים הסובלים מפיגור, וורדה שמעה שהייתה פתיחה מרגשת ועבודות שבהחלט שוות התבוננות.  

 

בובה תרצה צבעה את הקרוואן שלה מלבן לצהוב. סוף סוף ורדה לא לבד. 

 

ובמרקט זול הווארי לא רק צבעו, אלא הרחיבו את המרכול מאוד, והוסיפו מחלקות של בשר טרי, גבינות ומאפים טריים. אז לא רק בענייני הצבע, גם בנושא של ההתרחבות ורדה לא לבד. 

 

מזל טוב. בכפר נולדה קבוצת מבוגרים בכדורסל. היא משחקת באיזה ליגה לא מאוד גבוהה (כי ככה זה כשנרשמים) ונוצרה כדי לספק מענה לבוגרי קבוצת הנוער שגומרים צבא ומחפשים מסגרת תחרותית. ורדה מאחלת הצלחה. 

 

ורדה קיבלה בתיבת הדואר חוברת למועדון הזהב 50 פלוס ויש לה מילים חמות: על היקף הפעילות, איכות החוברת ובמיוחד על האותיות הגדולות. 

 

ובנות, הנה משהו מאוד חשוב שמאפשר לכן גם לצעוד ולהוריד קלוריות ועוד לעשות את זה למען מטרה נעלה: צעדת היל"ה להגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד תתקיים ביום שישי 24 באוקטובר. ההתכנסות היא בעיר כרמיאל בשעה 8:30 ולפרטים נוספים אפשר לגלוש לאתר הצעדה www.hilabagalil.org.il, או להתקשר להדס דושי 04-6514815, או לדליה בודינגר 050-5402240. ובסדר, בנים, גם אתם יכולים. 

 

וחשוב מאוד גם לבקר בפסטיבל הקרמיקה שיתקיים באותו מרכז מסחרי שדיברנו עליו קודם בתאריכים 15-16 בחודש, בחול המועד סוכות. שיהיה בהצלחה. 

 

ואייטם חגיגי שנייה לפני פרידה. ורדה נחשפה בראש השנה לשיר חג חדש: שנה הלכה, שנה באה, אני כפרה, אמא. 

 

♦ רדוד המדור? נסו אתם ללקט סיפורים שווים באמצע החגים. וחוץ מזה, תודו, כפרה אמא בכל זאת קצת מצחיק. נתראה אחרי החגים ולפני הבחירות. חג שמח.  

 

בתמונה: 

צעדת הילה בגליל. גם קלוריות, גם מטרה נעלה