תרבות ותערוכות

הפסל ימגוצ'י ומבקרים בתערוכה צילום: אייל כץ

האמן היפני שמציג במעלות

בגלריה ע"ש אפטר-ברר במרכז אמנויות מעלות מוצגת התערוכה להיות טיפה, להיות מים של נובויה ימגוצ'י, פסל יפני המתגורר בכפר האמנים עין הוד. אוצרת: שיר מלר ימגוצ'י.

ימגוצ'י מתמסר לאורך שנות יצירה רבות אל האש ואל התמורות שהיא מחוללת במתכת. בתערוכה זו הוא יוצר באמצעותה דימוי של מים: הוא מחשל ומניע את המתכת מבפנים עד שהיא נמתחת ומתעגלת כדי לתת צורה למה שמעבר לצורה, למעגלי החיים השלובים זה בזה ולזרימה המתמדת של המים, בלעדיהם אין לנו קיום. היצירות בתערוכה זו עוסקות במחזוריות החיים ובתהליכי התהוות הסמויים מן העין.

הסדרה החדשה "להיות מים" מתבוננת מקרוב על היותנו מים ומגלה את החיים הרוחשים מתחת לפני השטח הממורקים של המתכת. טיפות מבהיקות, לובשות ופושטות צורה בתהליכי זרימה והשתנות. רסיסי הטיפות הופכים לגופים אורגניים כמו-אנושיים: תא שמתחלק לשניים ויצור עוברי המבקש להיוולד. כמו בעבודות קודמות, גם כאן בוחר ימגוצ'י להפיח חיים בחומר הקיים  מבלי להוסיף או לגרוע ממנו, מתוך הכרה בשלמותו.

כל טיפה מלאה במים וכאשר היא הופכת לחלק מגשם, שלולית או מזרם, הקיום העצמי הנפרד שלה מתפוגג והיא משתחררת מצורתה ומתמזגת עם טיפות אחרות. מכלול עבודותיו של ימגוצ'י מהדהד את התפיסה הבודהיסטית לפיה מעגל חיינו שרוי בתהליך שינוי צורה אינסופי. ימגוצ'י מזקק את המסתורין של הקיום האנושי, כמעבר בין מימדים, כשינוי של מצב הצבירה של הגוף ושל התודעה.

נעילת התערוכה: 15.1.22
פרטים נוספים באתר הגלריה www.artsmaalot.com.

 

אמנים יוצרים קולנוע

באגף הנוער של מוזיאון בר דוד לאמנות שבקיבוץ ברעם תיפתח בשבת הקרובה, 20.11 בשעה 11:00 תערוכה חדשה: "שביל הלבנים הצהובות". זוהי תערוכה פעילה בנושא קולנוע, בהשתתפות כ-20 יוצרים ישראלים. אוצרים: אבי איפרגן, אורלי שגיא סמריק, נילי קרן.

פרטים נוספים בטלפון 04-6988196 ובאתר המוזיאון https://bardavid-museum.org.il.

 

בדצמבר: פסטיבל זמן גליל מערבי

עמותת זמן גליל מערבי מקיימת את פסטיבל החורף העשירי שלה בתאריכים 16-18 בדצמבר. במסגרת הפסטיבל יתקיימו עשרות סיורים, סדנאות, ארוחות ומופעי מוזיקה; כאשר הסיורים, הסדנאות והארוחות מותנות: בהרשמה מראש ובמינימום משתתפים.

כמה מהאירועים לדוגמה: מפגש בקפה טופלו בתרשיחא עם רקדני כפר המחול שיחוללו בסמטאות, ערב בשרים ויין במסעדת לה פמפה במצפה הילה, טיול כריסמס במעיליא עם עמרי אבידר, טברנה יוונית ביקב שטרן בתובל, חגיגת שוקולד בדיואן אל מוכתר בפקיעין, סיור וליקוט בחוות "לגעת בשדה" בתפן, חגיגה מרוקאית בארגן בגליל על כביש חוסן פקיעין, קונצרט ווקאלי משולב בטיול בעכו העתיקה עם אמנון גופר ואפרת פלדמן, סדנה להכנת גבינות וסיפורים דרוזיים בפקיעין, במה אישית עם פנטומימאית בתיאטרון זיקית בתפן ועוד.

פרטים מלאים באתר העמותה www.westgalil.org.il, או בטלפון 072-3941110.

דילוג לתוכן