פרס מפעל חיים לרמי באר

המנהל האמנותי של להקת המחול האמנותי זכה בהכרה ממלכתית של משרד החינוך, התרבות והספורט
רמי באר

רמי באר, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של להקת המחול הקיבוצית, יקבל "פרס מפעל חיים" מטעם משרד החינוך התרבות והספורט. בהודעה שפרסמה הלהקה נכתב:
"אנו נרגשים ומלאי גאווה. רמי באר, הנחשב יוצר פורץ דרך בעל קול אמנותי ייחודי ושליטה מלאה בכלל המרכיבים הבימתיים, פיתח במרוצת השנים את שפתו הרב תחומית הייחודית וכיוצר טוטאלי מטפל בכל מרכיבי היצירה, הן במישור התוכן והן במישור הצורה והעיצוב. באר יזם עם שותפיו את הקמתו של כפר המחול הבינלאומי בקיבוץ געתון, המנקז אליו אלפי רקדנים מישראל ומרחבי העולם כולו ומשמש מרכז הפעילות וביתה של הלהקה".
בנימוקי השופטים נכתב: "רמי באר, אשר פיתח שפת מחול ייחודית המשלבת אסתטיקה מופשטת ותכנים מקומיים ואוניברסליים הנוגעים להיסטוריה של הקיבוץ, מדינת ישראל והקיום האנושי – מוביל מאז תחילת דרכו את הלהקה הקיבוצית, והפך את הלהקה הפועלת בכפר המחול הבינלאומי בקיבוץ געתון למרכזית ומשמעותית בארץ ובעולם. כרקדן וכוריאוגרף צעיר, יד ימינה של יהודית ארנון מקימת הלהקה, הושפעה שפת האמנות הייחודית שלו מכוריאוגרפים ישראלים, ביניהם הדה אורן ואשרה אלקיים-רונן, ומכוריאוגרפים בינלאומיים שעבדו עם הלהקה, ביניהם יז'י קיליאן ומץ אק.
"סגנונו הייחודי מאופיין באמצעים חזותיים משוכללים, המהווים מרכיבים מרכזיים ביצירתו; תאורה משמעותית המהווה אמצעי הבעה, וחקירה של חלל הבמה ושל האפשרויות הווירטואוזיות של הרקדנים בתוכו. העולם הבדיוני שהוא יוצר על הבמה, הוא עולם המבוסס על שפה מופשטת של המחול המודרני, אשר דרכו הוא נוגע בסוגיות של החברה הישראלית באמצעות טקסטים מגוונים ודימויי במה חזקים".
חברת הכנסת יעל רון בן משה, תושבת געתון, בירכה את באר על זכייתו מעל במת הכנסת, ודבריה זמינים ביוטיוב (חפשו חברת הכנסת יעל רון בן משה מברכת את רמי באר).

דילוג לתוכן