חדש בכפר ורדים: רכב שיתופי

שני רכבים שיתופיים עומדים החל מהשבוע לרשותם של תושבי כפר ורדים, במסגרת מיזם משותף של המועצה המקומית וחברת שלמה סיקסט.
אייל כץ

השירות החדש מאפשר לכל נהג תושב הכפר בעל ותק של יותר משנה (כולל נהגים צעירים) לשכור את הרכבים בצורה נוחה, ישירות באמצעות אפליקציה, ללא שום מעורבות של עובדי חברת ההשכרה. איסוף הרכב והשבתו מתבצעים בחניון צומת המפה או ליד המארג, והפעלת הרכב מתבצעת ללא מפתח באמצעות קוד סודי שנשלח למכשיר הנייד של השוכר.

איך זה יעבוד? יש להירשם פעם אחת באפליקציה של שלמה סיקסט. הרישום כולל מסירת פרטי זיהוי, זיהוי חכם באמצעות תווי פנים ומסירת פרטי כרטיס אשראי. כל נהג שרשום לאפליקציה יכול להזמין רכב במחיר של 159.90 שקלים ליום (עם הגבלה ל-150 ק"מ). כל החיובים הנוספים (בעיקר קילומטרים עודפים ודלק שחסר) מתבצעים בצורה אוטומטית, ובמקרה הצורך יש גם זיכויים (בעיקר אם מחזירים את הרכב עם יותר דלק ממה שהיה בו בתחילת ההשכרה).

ראש המועצה, אייל שמואלי, מסר כי בשלב זה מדובר בפיילוט. "אם תהיה היענות יהיו רכבים נוספים, ולהערכתי ניתן להגיע אפילו לחמישה רכבים או יותר. ברבות השנים, המיזם הזה עשוי להפחית מאוד את מספר הרכבים שיש בכפר ורדים, כאשר משפחות רבות יוותרו על הרכב השני או השלישי. כרגע לקיחת הרכב והשבתו מתבצעות באותה נקודה, אבל כשהמיזם יכלול יותר מקומות ברחבי הארץ ניתן יהיה להשיב רכבים גם בנקודות נוספות".

הרכבים שיועמדו לרשות הציבור הם קטנים – קיה פיקנטו או יונדאי i10. בהשוואה למחירי שכירת רכב המחיר גבוה למדיי, אך נוחות השכירה, המיידיות והחיסכון בצורך לנסוע לנהריה, כרמיאל או חיפה אמורים לחפות על ההפרשים במחיר.  

דילוג לתוכן