אירועים ומופעים

אירועי תרבות בצפון
בקל וכהן במהלך ההצגה הראשונה בהדרל'ה

מחווה כפרית ליגאל בשן

שני תושבי כפר ורדים מעלים בהפקה פרטית את המופע ״שמיים – יגאל מדבר ואמנון שר״, המספר את סיפורו של הזמר המנוח יגאל בשן בשילוב שיריו הרבים. שתי הצגות ראשונות כבר עלו במסעדת הדרל'ה שבאגם מונפורט, וזכו לתגובות חמות מאוד.

את ההצגה מעלים השחקן רמי בקל, שגם כתב את ההצגה, והזמר אמנון כהן, המוכר כמי שמבצע כבר במשך שנים רבות את שיריו של בשן. בקל הוא מנהל מפעל ומנהל שיווק, העוסק גם בתיאטרון. על הרעיון להצגה הוא מספר: "שתי רצועות מוקלטות של שירי יגאל מפיו של אמנון הגיעו אלי בדרך מקרה, בוואטסאפ תמים. שני הביצועים נשמעו לי מיוחדים. כתבתי לאמנון שזה הקסים אותי ועוד נעשה משהו יחד. לאחר כשבועיים הגיעו עוד שלושה שירים מוקלטים, ואז הבנתי שאני באמת צריך לעשות מעשה".

רמי ערך עבודת תחקיר בת מספר חודשים וצלל לסיפור חייו של בשן. לאחר מכן נעשתה עבודת דרמטורגיה ובימוי של גיא ברכה (בעצמו שחקן ויוצר), על הסאונד, הוידיאו והתאורה הופקד יניב וקנין וכך נולדה ההצגה. כהן, אגב, הוא לא רק מעריץ של בשן המבצע את שיריו, הוא גם זכה להופיע איתו מידי פעם על "זאפה" כאורח של הזמר המפורסם.

המופע עולה במהלך חודש מאי במסעדת ״הדרל'ה״, וביוני תתקיים הצגה בפאב "הפרה" בשבי ציון.

 

פינה בתערוכה

המעגלים של נורית לשד

בגלריית אמני הכפר שבכפר ורדים נפתחה תערוכתה של נורית לשד "מעגלים". את התערוכה אוצרת אסתי כץ, והיא כוללת ציורים, רישומים, פסלים ועבודות קרמיקה. התערוכה כוללת סדרות של עבודות בארבעה נושאים: נשיות, ציפרים, מעגלים ורישומי טבע.

בטקסט שמלווה את התערוכה כותבת ד"ר חנה ניב: "ריבוי העולמות מהם שואבת האמנית את רעיונותיה, הופכים בידיה לעולם חדש ואישי, חי ומשתנה, שניכרת בו צמיחה של שפה אישית עשירה, שמתחדשת בהתמדה".

באירוע הפתיחה, שהתקיים בשבת האחרונה (14.5) נכחו עשרות מבקרים, שרבים מהם הביעו את התפעלותם והתרגשותם לנוכח העבודות.

תערוכות חדשות בגלריה ע"ש אפטר-ברר במעלות, מעלות-תרשיחא:

בגלריה ע"ש אפטר-ברר במעלות ייפתחו שתי תערוכות חדשות: ציפי גולדשטיין – "שבעת הרקיעים הפרטיים"; ויעל ברלב – "ומה אם יבוא זאב?".  אוצרת: ד"ר שחר מרנין-דיסטלפלד; אירוע פתיחה יתקיים ביום שישי 3.6.22 בשעה 11:00 (הכניסה חופשית).

גולדשטיין מציגה סדרת עבודות גדולות ממדים בת שבעה לוחות, בפעם הראשונה. הסדרה מורכבת מציור בצבעי שמן, שלושה סוגי רקמה ועבודת מקרמה. הטכניקות הללו משולבות יחד בשכבות ויוצרות "כתב-חידה".

ברלב, אמנית רב תחומית, מציגה תערוכה המבוססת על עיבודן של חרדות קמאיות האופייניות בעיקר לתקופת הילדות לדימויים, סוריאליסטיים ברובם. היא יוצרת בעזרת חפצים וחומרים הקשורים בביתיות כגון מטפחות, רקמות ובובות, סיטואציות מפתיעות של מצבי קיצון.

"גן הזיכרון השמלה הלבנה", עבודה של יעל ברלב

אמנות במקום נקניק

המוזיאון הנייד "זומו" התמקם במפעל זוגלובק שפונה, ומציג תערוכה עד לתחילת חודש יולי

"זומו", המוזיאון הנייד הראשון בישראל, התמקם במפעל זוגלובק בנהריה שפונה לאחרונה. פתיחה חגיגית התקיימה ביום שישי 13.5. את הנקניקים, הבשר המשומר והנקניקיות החליפה התערכה "מפעל חיים", בה מוצגות כ-50 עבודות אמנות עכשווית, שנוצרו במיוחד לזומו על ידי אמנים ישראלים שונים. התערוכה תימשך עד 2.7.22, והכניסה אליה חופשית.

‘זומו’ הוא יוזמה אזרחית פרטית של קבוצת יוצרים, אוצרים, אמנים, אנשי חינוך ומפיקים עצמאיים. המוזיאון מופעל על ידי עמותה פרטית ללא מטרות רווח, והוא נהנה מתמיכה של מפעל הפיס, הקרן המשפחתית ע”ש תד אריסון, קרן עזריאלי, קרן ביחד, שגרירות ארצות הברית ותורמים נוספים. "זומו נהריה" התאפשר גם בזכות שיתוף פעולה בין עיריית נהריהו קבוצת הנדל”ן ריאליטי.

בין העבודות שנוצרו במיוחד לתערוכה בנהריה, אפשר למצוא את עבודתה של רחלי שרפשטיין, שהופכת זיכרונות וחפצים נהריינים לנקניקים צבעוניים וססגוניים במיוחד, את מיצב הבטון של סאהר מיעארי (שקרובי משפחתו עבדו בזוגלובק שנים ארוכות) ואת התצלומים של דיוי בראל, שיוצר קולאז’ים המשלבים את נופי נהריה עם נופים מרהיבים מכל העולם. בתערוכה מתארחים גם אמנים מגרמניה וצרפת.

במקביל לתערוכה תתקיים מידי יום תוכנית ציבורית הכוללת מופעי מוזיקה, הצגות לילדים, מופעי מחול, הרצאות אורח וסדנאות לכל המשפחה.

שד' הגעתון 8 נהריה. ימים א-ה 8:00 עד 20:00; שישי 8:00 עד 16:00; שבת וחג 10:00 עד 16:00.

זומו נהריה אירוע הפתיחה, צילום: רינתה בזוויות גליליות

ריקודים עם בירה

ביום שישי הבא 27.5 יתקיים אירוע שמשלב מחול, בירה וקולינריה, תחת השם "רוקדים עם המלכה". האירוע הוא פרי שיתוף פעולה של להקת המחול 'קיבוצית 2' עם מבשלת בירה מלכה. האירוע יתקיים החל מהשעה 10:30 בקיבוץ געתון, ביתה של להקת המחול הקיבוצית, ויכלול סיור מודרך בכפר המחול, ומופע מחול קצבי בשילוב הקהל. בהמשך יעברו המשתתפים ל"סלון מלכה" בתפן, מרחק כ-5 ד' נסיעה מגעתון, שם ייערך סיור מודרך כולל טעימות. המעוניינים יוכלו להוסיף ארוחת צהרים.

הסיור ברכבים פרטיים, ההשתתפות מגיל 18, 130 לסיור בלבד, 230 לסיור עם ארוחה. שישי 27.5, קיבוץ געתון. לפרטים וכרטיסים: www.eventer.co.il/rjsl7.

צילום: גאל ואן לירדה

פסטיבל גלילי

פסטיבל אביב מס' 9 של עמותת זמן גליל מערבי יתקיים החל ממחר, יום שישי 20.5, עד מוצ"ש 28.5. במסגרת הפסטיבל יתקיימו למעלה מ- 40 אירועי קולינריה, טבע, תרבות, אמנות, מוסיקה ועוד. הפסטיבל ייפתח חגיגית עם "יריד טעם הגליל" שיתקיים בקיבוץ אילון. על כל אירועי הפסטיבל ניתן להתעדכן באתר springfestival.westgalil.org.il.

דילוג לתוכן